IBA DO KONCA JÚNA ZĽAVA 20% NA VSTUPNÉ ANALÝZY A 20% ZĽAVA NA PRVÉ DVA MESIACE SPOLUPRÁCE.

SEO optimalizácia – WordPress

Za účelom lepšieho porozumenia tohto článku si na úvod definujme pojmy SEO a WordPress.

SEO predstavuje skratku slovného spojenia „optimalizácia pre vyhľadávače“, ktorú môžeme jednoducho definovať ako súbor aktivít, resp. proces zlepšovania pozícií vo fulltextových vyhľadávačoch, ako napríklad Google, Bing, Seznam a pod. Jej cieľom je zvýšiť organickú návštevnosť webovej stránky (a s tým spojené množstvo dopytov a konverzií), pričom SEO sa týka prirodzených výsledkov vyhľadávania. Prirodzené výsledky sa nachádzajú pod platenými (PPC) reklamami, prípadne ďalšími prvkami v rámci výsledkov vyhľadávania. Organika patrí medzi najdôležitejšie a najčastejšie kanály, resp. zdroje návštevnosti webovej stránky. Taktiež je nutné poznamenať, že optimalizáciu pre vyhľadávače je možné realizovať na každej webovej stránke na svete.

WordPress predstavuje redakčný systém (CMS – Content Management System), v ktorom sa programujú webové stránky. WordPress je v súčasnosti najrozšírenejšie CMS na svete, pretože sa ľahko obsluhuje, zmeny dizajnu, ako aj funkcií sú pomerne jednoduché a cenovo dostupné. Inými slovami, ak by ste chceli do stránky pridať napríklad vyhľadávacie okno, vo WordPresse vás to bude stáť určite menej, ako pri webovej stránke na mieru (a mnohé z týchto zmien si vie realizovať aj osoba bez komplexnejších programátorských znalostí).

Keď si tieto dva pojmy spojíme, vznikne nám SEO optimalizácia pre WordPress. Poďme sa bližšie pozrieť na výhody, ktoré sa v súvislosti s optimalizáciou pre vyhľadávače a redakčným systémom WordPress spájajú.

Výhody SEO optimalizácie pre WordPress

Ako už bolo spomenuté v predošlej časti článku, redakčný systém WordPress je v súčasnosti najpoužívanejší na svete, za čo vďačí najmä svojim neodškriepiteľným výhodám, medzi ktoré samozrejme patria aj tie z hľadiska SEO. WordPress môžeme pokojne označiť za najviac „SEO friendly“ redakčný systém, ktorého voľbou automaticky (alebo veľmi jednoducho) vyriešite veľké množstvo SEO faktorov, ktoré berie Google, ako aj ďalšie vyhľadávače do úvahy pri zoraďovaní webových stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Či už sa jedná o responzívnosť, resp. prispôsobovanie webovej stránky jednotlivým zariadeniam (PC, mobil, tablet), canonical tagy, meta robots tagy a pod., všetky tieto má WordPress vyriešené, resp. existuje veľké množstvo voľne dostupných modulov, ktoré tieto faktory jednoducho nastavia (najznámejší SEO modul vo WordPresse je Yoast SEO, ktorý pokrýva značnú časť SEO faktorov).

SEO optimalizácia WordPress

Inými slovami, ak vytvárate novú webovú stránku a rozhodnete sa pre WordPress, vaša webová stránka bude v značnej miere optimalizovaná (čo však neznamená, že dosiahnete popredné pozície bez dodatočných aktivít, ako napríklad linkbuilding).

Ďalšou výhodou WordPress SEO je rýchlosť zapracovania požadovaných zmien zo strany programátora. Z našich dlhoročných skúseností môžeme konštatovať, že SEO úpravy v redakčnom systéme WordPress bývajú zapracované oveľa skôr, ako pri iných redakčných systémoch, nehovoriac pri webových stránkach na mieru. Veľkú rolu v tom samozrejme zohráva aj časová vyťaženosť programátorov a podobne.

Hoci redakčný systém WordPress nie je ideálnym riešením pre všetky weby (najmä veľké eshopy), svoju dôveru mu prejavilo viac ako 34% majiteľov webových stránok na svete.

Aj naša firemná webová stránka beží na redakčnom systéme WordPress a určite by sme nemenili. SEO optimalizácia pre WordPress samozrejme patrí do našej ponuky služieb a môžeme konštatovať, že s nimi dosahujeme veľmi dobré výsledky a zároveň tento redakčný systém odporúčame aj našim klientom.

Ak aj vy hľadáte skúsených profesionálov na WordPress SEO, sme vám plne k dispozícií. Na trhu sme viac ako 7 rokov, našimi rukami prešlo viac ako 200 projektov a zatiaľ sme nemali klienta, ktorý by nebol s našimi službami spokojný.